Wydajność pompy, a sprawność pakowarki próżniowej

Pompy BUSCH R5 / Seco / MinkPompa próżniowa jest sercem każdej pakowarki. To od niej zależy jak szybko możemy przeprowadzać proces pakowania próżniowego oraz na ile skutecznie zostanie z wnętrza usunięte powietrze. Wartością, która najczęściej jest podawana dla określenia wydajności urządzeń pakujących jest ilość metrów sześciennych, jaką pompa jest w stanie przepompować w ciągu jednej godziny.

Producenci pakowarek próżniowych polegają na rozwiązaniach swoich lub firm trzecich. Najbardziej znaną na świecie marką produkującą pompy próżniowe do pakowarek jest brytyjski Busch. Jego podzespoły znajdziemy między innymi w urządzeniach takich producentów jak Multivac i Turbovac. Cenione są one przede wszystkim za trwałość, oszczędność oraz kulturę pracy. Ich wydajność – w zależności od wersji, w podstawowych liniach pakowarek sięga 60 m3/h.

Pompy próżniowe TEPRO do pakowarek - seria ATPrzykładem producenta, który postawił na własne rozwiązania jest polski producent pakowarek próżniowych – firma Tepro. Firma ta posiada głębokie korzenie w branży techniki próżniowej, sięgające 1969 roku, kiedy to na francuskiej licencji zaczęto produkować pierwsze pompy olejowe, aby potem rozwinąć własne linie technologiczne. Dzięki samowystarczalności, Tepro może stosunkowo niewielkim kosztem zaoferować produkty o bardzo wysokich parametrach użytkowych – pompa w urządzeniach linii podstawowej może osiągać nawet wydajność 250 m3/h.

Dodaj komentarz