Pakowarki próżniowe – różnice

Pakowarka próżniowa na pozór może wydawać się prostym urządzeniem – zamykana od góry metalowa komora, z wyświetlaczem na obudowie. Rozglądając się za pakowarką próżniową, możemy dojść do wniosku, że również wielu producentów sprzętu gastronomicznego ma w swojej ofercie takie maszyny pod własną marką. No i właściwie nie ma problemu, bo dlaczego by nie wybrać urządzenia, które wygląda całkiem nieźle, a przy tym zaoszczędzić parę groszy? Przyszli użytkownicy maszyn do próżniowego pakowania nie zawsze doceniają to, co znajduje się we wnętrzu i jaki będzie to miało wpływ na ich pracę.

Dopiero po zakupie może się okazać, że słabej jakości wykonanie, jak i podzespoły (a w szczególności nadmiernie wysilona pompa próżniowa) mogą dać znać o sobie i to już w pierwszych miesiącach użytkowania. Oczywiście sprzedawca zgodnie z prawem odpowiada za produkt, który może być naprawiony w ramach gwarancji, ale po roku czasu ten okres ustaje. O problemach związanych z przestojami z takich powodów nie trzeba już pisać, bo każdy przedsiębiorca choć raz na pewno doświadczył związanych z tym strat.

Aby uniknąć rozczarowania, przed decyzją o zakupie pakowarki warto sprawdzić, czy jej producentem jest firma głęboko osadzona w branży techniki próżniowej. Najbardziej liczącymi się producentami pakowarek są firmy, które posiadają własne centra technologiczne, w których stale udoskonala się urządzenia. Należą do nich m.in. niemiecki Multivac, holenderski Turbovac oraz polska firma Tepro. Odpowiedni dobór komponentów, solidność wykonania oraz dbałość o szczegóły gwarantuje iż każda maszyna opuszczająca linię produkcyjną z ich logo i jest pełnowartościowym narzędziem spełniającym oczekiwania użytkownika oraz deklaracje producenta. Dlatego decydując się na wybór urządzenia jednego z tych producentów, możemy mieć pewność, że posłuży ono długie lata.fekt cieplarniany.

Dodaj komentarz